Dôvod, prečo sa rozhodnúť pre kúpu založenej s.r.o.

Založiť si firmu a rozbehnúť s ňou plánovaný podnikateľský plán. Pod touto predstavou si myslíme, že založenie firmy je vlastne tým úvodným, krátkym a jednoduchým krokom a následne sa ihneď pustíme do obchodovania. Ale práve ten úvodný krok, teda založenie obchodnej spoločnosti je to, čo mnohých nádejných biznismenov odradilo. Je to to, čo dokáže zabrať príliš veľa času a samozrejme si to bude pýtať veľa administratívnych a byrokratických postupov, pri ktorých je navyše dobré vychádzať s úradmi- nakoľko ich pri zakladaní budete navštevovať veľmi často.

Lupa, razítko

A do toho je vhodné navštíviť daňový úrad s prosbou o zaregistrovanie vašej firmy, a tento vám môže udeliť vysokú a možno až likvidačne vysokú zábezpeku. Pri zakladaní obchodnej spoločnosti je tiež potrebné, aby táto mohla vykonávať obchodné záväzky, splatiť pri nej základné imanie.

Z vyššie opísaného teda vyplýva, že založenie spoločnosti je časovo a administratívne náročné a nejaké šetrenie financií tu tiež nie je práve výhodou, na ktorú by sa dalo bez pochýb poukázať.

A zoberme si aj situáciu, v ktorej je pred podnikateľom nejaká príležitosť, ktorej by sa však chcel a mal chytiť čo najskôr. Ak sa k tomu rozhodne založiť firmu, je to tým najpomalším a najviac komplikovaným riešením. Rýchlejší a jednoduchší je predaj firmy a kúpa nejakej založenej a pripravenej spoločnosti z ponuky.

Šípky, štart

  • To znamená kúpiť založenú spoločnosť, pri ktorej je splatené základné imanie, má niekoľko živnostenských opatrení, je zaregistrovaná na daňovom úrade a platne zapísaná v Obchodnom registri SR.

A takéto spoločnosti sa rozhodne v ponuke nájsť dajú. Určite v ponuke natrafíte aj na ready made s.r.o., teda na ponuku predzaložených spoločností, ktoré majú splnené všetky vyššie zmienené záležitosti a po prevode obchodného podielu a podaní žiadosti na zapísanie zmien do OR je s nimi možné v čo najkratšej dobe začať legálne rozbehnúť obchody, to jest podnikanie.