Rubriky
Politika

Aby mal skutočnú radosť

Možno to tiež poznáte. Syn alebo dcéra neustále nespokojný so všetkým možným, od raňajok až po spôsob vášho dýchania. Jeho výraz je neustále otrávený a jeho zrak väčšinou spočíva na displeji telefónu alebo obrazovke počítača. Čím takémuto zvláštnemu tvorovi urobiť radosť? Obvykle existujú tri hlavné oblasti ich záujmu:

sníh

– technika a technológie
– hudba
– šport (ak máte šťastie).

K tej prvej asi netreba nič dodávať. Darčeky z tejto oblasti sú samozrejme veľmi vďačné, ale patria do kategórie finančne dosť náročných. Je preto treba dostatočne zvážiť, či si to práve vaša ratolesť zaslúži a či vám to nezruinuje rodinný rozpočet. Dary tohto charakteru je treba dávať naozaj veľmi výnimočne, aby obdarovaný nezískal dojem, že dostane všetko, na čo si len spomenie.

Čo sa týka hudby, tam je to asi najzložitejšie. Zistiť, akú skupinu alebo interpreta má najradšej zrejme nebude veľký problém, ale kupovať dnešnému teenagerovi CD disk je prinajmenšom nepraktické. V dobe iných formátov už nie je problém si akúkoľvek hudbu stiahnuť z internetu za minimálne peniaze, preto odporúčame skôr zakúpiť lístok na koncert alebo niečo podobné, čo si potomok len tak sám nezvládne kúpiť.

snowboard

No a je tu posledná oblasť záujmu. Ak máte doma náruživého športovca, môžete si gratulovať. Väčšina rodičov má dnes totiž problém prinútiť svoje dospievajúce deti aspoň trochu sa pohnúť a ak to nie je váš prípad, patríte k menšine. O to viac sa vám ale rozširujú možnosti darov či odmien. Stačí prispieť na vysnený burton snowboardalebo ho rovno kúpiť, prípadne iné doplnky alebo športové náčinie, ktoré váš syn či dcéra potrebujú, využijú a prípadne sa ním budú môcť pochváliť aj pred svojimi rovesníkmi.

Rubriky
Politika

Neskrývajte svoje problémy

Keď sa niečo týka chlapov a ich sexuality, okamžite sa snažia zmeniť tému, o ktorej sa práve rozprávate. Všimli ste si to niekedy? Aj v súčasnej otvorenej dobe má naozaj veľmi veľa chlapov problém hovoriť o svojej sexualite a o svojich problémoch, ktoré s ňou občas nevyhnutne súvisia. Je veľmi ťažké nájsť si správne riešenie a správnu cestu, ako sa s mužmi o nej rozprávať. No väčšinou ľudí nikdy nedonútite, aby rozprávali o niečom, o čom rozprávať jednoducho nechcú. Je to naozaj veľmi komplikované a každý to vie posúdiť. Prečo sa však nechcú o tom rozprávať?

modní žena

Prečo muži odmietajú rozprávať o svojich problémoch v sexe?

1. Hanbia sa. Je to jednoducho pre nich niečo trápne, niečo, o čom sa proste rozprávať nechcú, nech sa deje čokoľvek. Proste sa cítia, ako keby bola poškodená ich mužnosť. Preto o tom nechcú ani počuť a tvária sa, že to neexistuje.

2. Cítia sa trápne. Muž by predsa nemal mať takéto problémy a nie je normálne, že ich má. Preto sa tvári, že sa vlastne nič nedeje. Aj keď žena trpí, keď sa s ňou o tom muž nechce rozprávať a robí sa, že sa nič nedeje.

3. Cíti sa menejcenne. Je to predsa základný a prvotný znak mužnosti. Odmieta si priznať, že potrebuje zlepšenie erekcie. Nepripúšťa si to, pretože predsa na toto by mal byť stavaný vždy, to robí muža mužom. Čo je potom bez toho?

zen

Musia si však uvedomiť, že toto nepredstavuje problém ako taký. Vždy sa s tým dá predsa niečo robiť a vždy sa s tým dá nejakým spôsobom pracovať. Buďte si istý tým, že základom je komunikácia so svojou partnerkou a v ďalšom rade samozrejme aj so sexuológom, ktorý vám určite veľmi dobre poradí. Vymedzíte problém a nájdete to najlepšie riešenie či už liečebné alebo nejaké psychologické cvičenia. Uvidíte sami. Nájdete možnosť, ako všetky vaše problémy odstrániť. Musíte však o tom rozprávať a neskrývať to.

Rubriky
Politika

Počuť, vidieť, vymyslieť a rovno skúsiť

Deti sú tvory nebojácne. Každú chvíľu ich napadne niečo, čo musia okamžite uskutočniť. Nehľadia ani napravo, ani naľavo, nevadí im, keď je ich počínanie nebezpečné, dôležité pre ne je to, čo ich napadlo tu a teraz. Na jednej strane je to obdivuhodné, kiežby sme aj my dospelí dokázali byť takí bezprostrední. Na strane druhej to však môže niekedy viesť aj k nepríjemným úrazom. Ale aj tie akosi patria k detstvu, nemyslíte? Kto z našej generácie nemal neustále rozbité kolená alebo občas zašitú hlavu, nech hodí kameňom.

patrová postel

Na šarvancoch považujem za fantastické aj to, že čokoľvek im začne vŕtať hlavou, hneď tomu venujú všetko svoje bytie. Nedávno sme boli so synmi v múzeu, ktoré bolo postavené na počesť človeka, ktorý vynašiel padák. Môžete hádať, ako to nakoniec dopadlo. Hneď po príchode domov začali trénovať zoskoky s posteľnou plachtou a inou bielizňou nad hlavou. Naša poschodova postel im zase raz výborne poslúžila. Máloktorý nábytok mal kedy u nich taký ohlas ako práve tento. Zo začiatku sme sa báli, či tam vôbec budú chcieť spávať a neskôr sme sa začali obávať, či ju vôbec niekedy opustia. Natrénovali na nej toľko akrobatických kúskov, že by sa nemusel hanbiť ani priemerný cirkusový artista.

postel

Poslúži nielen im, ale nakoniec aj vám

Váhate práve, či sa poschodova postel neminie u vás účinkom? Zanechajte plané myšlienky a rovno to skúste. Je to totiž jeden zo snov každého dieťaťa, veď si spomeňte na tie vlastné. Nekúpite im totiž nábytok, ale aj hracie centrum, niečo, čo bude neustále dráždiť ich bezbrehú fantáziu a možno niekde na konci aj skutočné lôžko. Môžete sa spoľahnúť, že aj sny tam prichádzajú oveľa skôr.