Mať domáce zvieratko nie je dobrý nápad

Vaše dieťa by chcelo mať doma domáce zvieratko, o ktorého by sa staralo? Neviem, či by to bol naozaj taký skvelý nápad, ako si vaše dieťa predstavuje. Voľakedy som aj ja chcela mať psa. No, moja mama usúdila, že mať psa by sme nemohli. Nedokázali by sme sa oňho dostatočne starať. Mať psa alebo iné domáce zvieratko znamená veľkú zodpovednosť pre človeka. Denné vychádzky, kŕmenie, hladkanie, kúpanie a starostlivosť oň nie je pre každého. Pred návštevou zverimexu si radšej premyslite, či by ste naozaj chceli mať domáce zvieratko.

mačka

Starostlivosť o domáce zvieratko

Každé zvieratko potrebuje cítiť lásku a pevnú starostlivosť oňho. Túto starostlivosť mu musíte poskytovať stále. Ide o kupovanie potravy, chodenie k veterinárovi či pravidelné venčenie. Hraničí to s tým, že by na vašich pleciach ostalo venčenie a zbieranie hovienok. Aj v obchode by ste nakupovali granule, ktoré sú balené vo veľkých a objemných obaloch. Navyše aj príšerne ťažkých. Chcelo by sa vám to? No mne teda veru nie.

pes

Pes v byte

Ak vlastníte byt, určite nie je vhodným riešením mať v ňom ešte aj psa. Pes veľmi šteká, čo prináša problémy so susedmi. Každý obyvateľ panelákového bytového domu chce mať svoj kľud na bývanie. Pri každodennom štekote psa to nie je možné. Chcete si takto pohnevať svojich susedov? Nemyslím si. Lepšie budete so svojimi susedmi vychádzať práve vtedy, ak psa nebude mať.

Návštevy u veterinára

Veterinár vám v prípade potreby ošetrí vaše domáce zvieratko. Pravidelným prehliadkam sa tiež len tak nevyhnete. U veterinára necháte pravidelne aj celú vašu výplatu. Zvieratká sú drahé, to si hneď teraz uvedomte. Zbytočne si žiadne nekupujte, lebo to budete ľutovať. Mať domáce zvieratko nie je len tak. Mnoho detí si myslí, že je to radosť. No, pre vás je to len starosť. Nemôžete chodiť na dovolenky, lebo nemáte kde dať psa, respektíve vám ho nikto nechce postrážiť. Aj vaši najbližší sa vám obrátia chrbtom.