Nezabíjajte čas bezcieľne

Nezabíjajte čas bezcieľne

Zďaleka však nejde len o to zabaviť vlastných potomkov. To je potrebné vždy, keď potrebujete doma niečo urobiť a pravdu povediac, často stačí zapnúť televíziu alebo počítač. Nie je to príliš výchovné, ale čo sa dá robiť, účel svätí prostriedky. Staršie deti už môžete zapojiť do domácich prác. Ak však potrebujete niekam mimo domov a za stráženie ratolestí musíte platiť, obvykle očakávate viac. Chce to hlavne bezpečnú zábavu, ale na druhej strane ten druh, ktorý dokáže ratolesti nejakým spôsobom rozvinúť.

Nakupujte u odborníkov

V takom prípade sa obvykle spoliehate na pomoc profesionálov. Len blázon by totiž čakal od niekoho, kto nemá žiadne skúsenosti, že sa postará o drobcov alebo ich starších súrodencov. Na krátkodobú alebo aj pravidelnú pomoc v hlavnom meste sa oplatí vyhľadať vhodné detské centrum bratislava. Nájdete tak možnosti jednorazovej zábavy, ale aj pravidelnej starostlivosti vo forme jaslí alebo škôlky. Môžete si vyberať podľa druhu stravy, veľkosti kolektívu alebo aj podľa umiestnenia v rámci mesta, aby ste to nemali príliš ďaleko.

Zverte sa, budete vám ľahšie

V niektorých zariadeniach je vyžadovaná aj prítomnosť rodiča, nezavrhnite ich preto hneď na začiatku. Obvykle bývajú koncipované ako záujmové centrum pre rodičov a deti, kde býva pre malých návštevníkov bohatý program a zároveň pre mamy alebo otcov možnosť odpočinku s dobrým občerstvením. Práve tam sa môžete inšpirovať rôznymi možnosťami krátenia času aj doma, objavíte rôzne nové výtvarné techniky alebo zaujímavé možnosti tvorenia a pritom sa môžete zoznámiť aj s ostatnými rodičmi. Pretože starosti, s ktorými sa niekomu zveríte, sú polovičné. A vždy sa oplatí zveriť sa niekomu, kto prežíva to isté životné obdobie ako vy.