Trendy v bývaní: Všade samé sklo

Do čoho sa oplatí investovať, keď nie do nášho bývania? Estetické a zároveň komfortné interiéry sú výsadou mnohých ľudí. Niekto v tomto smere zmýšľa skôr konzervatívne, iní sa neboja sledovať nové trendy a skúsiť napríklad moderné prvky zo skla.

V tomto prípade však nehovoríme o akejsi chvíľkovej móde, ale interiérové sklenené prvky so sebou prinášajú pomerne veľa zaujímavých vizuálnych a praktických vlastností, ktoré oceníte na niekoľko rokov. Nie nadarmo sa stále vraví, že sklo je nadčasový materiál.

Pozrime sa napríklad na také sklenené dvere. Tie sa stávajú populárnou súčasťou miestností, do ktorých prinesú dokonalý prísun denného svetla, priestorom poskytnú ľahkosť a priestrannosť. O to viac, ak ide o sklenené dvere posuvné. Využiť sa môžu aj tam, kde nie sú k dispozícii okná, takisto v mieste, kde môžu prísť do kontaktu s vodou, parou a vlhkosťou. Teda napríklad aj do kúpeľne, v sprche, alebo na toaletu. Ak niekomu vadí pôvodná priesvitnosť číreho skla, môže zvoliť pieskované a farebné sklo, grafické fólie, či potlač podľa vlastných požiadaviek.

biele dvere

  • Podobnú alternatívu predstavujú stále populárnejšie sklenené steny, respektíve deliace priečky. Tie umožňujú rozdeliť priestory bez toho, aby zaberali veľa miesta. V takomto prípade vzniknú priestranné, presvetlené, vzdušné, no zato viditeľne rozdelené časti interiéru.

schody, zatočené

A tam, kde sa nachádza schody, nesmú chýbať zábradlia. A aj v takejto situácii môžeme použiť sklenené zabradlie na schody, kedy ide o ďalšie riešenie z hľadiska moderných trendov. Aj takáto opora schodiska dokáže pôsobiť veľmi estetickým dojmom a skrášliť priestor, kde bude tento bezpečnostný doplnok umiestnený. Výrazne obohatí vaše schody a ich okolie. Každopádne vravíme hlavne o dekoračnom riešení, ktorému veľa dnešných spotrebiteľov fandí.

  • Mimochodom okrem sklenených zábradlí sú trendom priamo sklenené schody. Sú veľmi elegantné, ale treba si dávať pozor, aby sme ich pri chôdzi nepoškodili ihličkovými opätkami.