Ako vyberať LED žiarovku?

Led žiarovky sa http://www.epi.sk/odborny-clanok/Ochrana-osobnych-udajov-pri-spracovani-miezd.htm pomaly radia medzi štandardnú voľbu osvetlenia pre väčšinu domácností i kancelárií. Ich hlavnou prednosťou je úsporná prevádzka a vysoká kvalita. Určite vás osloví jednoduchá montáž, ktorú zvládne aj úplný technický antitalent. Ďalej si môžete vybrať zo širokej dizajnovej ponuky a možnosti inštalácie do existujúcich zariadení.
led světlo

Pri ich kúpe stačí riadiť sa nasledujúcimi bodmi:
A. pätice žiarovky
B. sila svetelného toku
C. farba svetla
D. uhol vyžarovania

A. Pätice sa vyberá podľa technických parametrov súčasných svietidiel. Najčastejšími rozmery sú žiarovky s päticou E27, E14, GU 5,3, GU10. Výrobcovia sa už ale snažia aj o obsadení atypických objímok.

B. Laicky vyberajte silu svetelného toku, ktoré zodpovedajú sile bežných žiaroviek rozdelených do radu 40W, 60W, 75W, 100W, týmto hodnotám zodpovedá svetelný tok 415, 710, 935, 1340 lm. Do priestorov, kde ste najčastejšie, vyberajte typ s najväčšou svietivosťou. To sa týka najmä kuchyne alebo obývačky, aj nad pracovným stolom by ste mali mať dostatočné svetlo, nech si nekazíte oči. Nemusíte sa obávať, zvolená sila svetelného toku vždy bude dostatočnou náhradou alebo dokonca pôvodný zdroj predstihne.

C. Vďaka LED technológii máte aj väčšie možnosti vo farebnosti. Pre domáce osvetlenie sa volí najčastejšie teplá biela. Navodzuje pokoj a je príjemná pre oči. Neutrálna biela sa zase veľa využíva do verejných priestorov. Naopak studená biela efektne rozlíši každý detail osvetľovanej plochy alebo predmetu.

D. Proti klasickému osvetleniu máme výber z viacerých uhlov vyžarovania. U veľkých plôch sa môžeme dostať až na 240 °, čo vedie k veľkému rozptýleniu svetla. U malej plochy zas zvolíme uhol menší ako 180 °.

světlo - emitující dioda

Ďalej by sme sa mali zamerať na výrobcu a strážiť si aj záručnú dobu, ktorá by mala byť minimálne dva roky. Radšej by sme mali voliť známe značky, kde máme väčšiu istotu kvality. Obal výrobku by vám mal zrozumiteľne poskytnúť všetky dôležité informácie o spracovaní, záruke, výdatnosti aj farbe žiarenia, energetickej spotrebe aj krajine pôvodu.