Sedenie a spanie v jednom

Sedenie a spanie v jednom

Nie všetci z nás majú finančné možnosti, aby si mohli dovoliť väčší byt či dom. Väčšinou sa uskromníme, ale koľkokrát je to na úkor nášho pohodlného spánku. Čo keď si chcete zariadiť pracovňu alebo telocvičňu vo vašom domove? Ale spálňa je predsa tiež dosť podstatná.

Najčastejšie miesto, ktoré nám príde ako zbytočný prepych je spálňa. Veď tu trávime tiež najmenej času. V podstate sme tu len v noci a potom už zase žijeme inde. Koniec koncov spať môžete aj na rozkladacom gauči u vás v obývačke. Ale úprimne povedané, asi sa moc dobre nevyspíte. Takto by ste to mali riešiť iba v prípade núdze.
A čo tak skúsiť rozkladacie postele s kvalitným matracom? Takto si isto viac oddýchnete. Určite by ste na nej nemali šetriť, ale investovať do kvalitného výberu. Existuje rad riešení, ktoré v sebe snúbi estetiku a funkčnosť.
Takýto nábytok je veľmi dobre skladný a ušetrí vám miesto v byte. Skĺbite tak spaciu aj sedaciu časť v jednom. Nemusí to byť ani vaše stále lôžko, ale ideálne spanie pre hostí.

Taká posteľ sa skladá z dvoch častí:
1) Samostatný rám, ktorý možno rozložiť na požadovaný rozmer.
2) „Šikovný“ matracpotom v zloženom stave ponúka anatomicky správne sedenie vrátane pohodlného opretia. Po rozložení je matrac úplne rovná, bez medzier a ponúka príjemné ležanie a spánok.
Ideálnym materiálom pre matrac je polyuretánová pena, ktorá má dostatočnú elasticitu, pevnosť a zaistí dokonalé prevzdušnenie lôžka. Alebo môžete vyskúšať viacvrstvové matrace, ktoré majú dve alebo tri vrstvy Ďalšou možnosťou sú tie z takzvanej pamäťovej lenivej peny, ktorá sa dokonale prispôsobí vášmu telu. Navyše má aj zónovanie, ktoré odľahčia vašim kĺbom. Pri spaní na boku sa totiž objavuje veľmi často tlak v oblasti členkov, kolien a bedier. Môžete si k nim kúpiť aj vankúš, ktorý zase pomôže pri bolestiach krčnej chrbtice.
Záleží len na vás ako veľmi veľký komfort si chcete dopriať. Tie z vás, ktorí milujú dizajn, rozhodne poteší široká ponuka a trendy farebné prevedenie.