Bezpečné a moderné fasádne systém sú tie hliníkové

Presklené steny, priečky, strechy, či nadrozmerné dvere a okná sú dnes veľmi populárne. Takýmto riešením dokážete nádherne presvetliť a opticky zväčšiť priestor vášho príbytku. Pri menších realizáciách je prestavba pomerne jednoduchá. Pokiaľ však chcete preskliť celú stenu, alebo jej podstatnú časť, musíte uvažovať vo veľkom. Rozhodujúci je najmä systém, ktorý použijete na upevnenie a uchytenie sklenených tabúľ.
Muž sediaci v miestnosti s presklenými stenami

Ideálne riešenie pre novostavby aj rekonštrukciu

Hliníkové fasády https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/hlinikove-fasady/sú v tomto smere tým najlepším riešením. Hliník je pevný a odolný materiál, ktorý navyše veľmi dobre vyzerá. Využiť ho môžete ako pri väčších, tak i pri menších realizáciách, pri novostavbách, ale aj pri rekonštrukcii starších objektov.

Vyberať si môžete zo systémov:
– Štrukturálnych
– Modulových
– Stĺpikových
dívka za sklem

Pevný a odolný materiál

Fasádne systémy z hliníku sú obľúbené najmä pre pevnosť materiálu. Musíte rátať s tým, že tabule skla nepatria k najľahším. Ak navyše chcete zaskliť veľkú plochu, teda napríklad celú stenu alebo jej podstatnú časť, potrebujete naozaj pevnú a odolnú konštrukciu, ktorá odolá vetru a samozrejme i samotnej váhe skla.
Hliníkové systémy môžete využiť aj pri realizáciách, ktoré nie sú až tak „obrovské“. Ako sme už viackrát spomenuli, hliník má extrémne dlhú životnosť. Na začiatku síce budete musieť zainvestovať o čosi viac, avšak na oplátku budete mať istotu, že vaša stena či sklenené strecha vydržia roky, a to bez akýchkoľvek ďalší investícií. Navyše ani jeho vysoká nosnosť nemôže nič pokaziť. Určite oceníte aj jednoduchú údržbu a odolnosť voči hrdzaveniu.

Výhody hliníku v skratke:
– Vysoká nosnosť
– Odolnosť voči korózií
– Pevnosť materiálu
– Odolnosť voči mechanickému poškodeniu
– Dlhá životnosť
– Odolnosť voči poveternostným vplyvom
– Jednoduchá údržba
– Moderný dizajn
– Jednoduchá kombinovateľnosť s inými materiálmi