Bývať sa dá vo všeličom

Dnes máme na výber nespočetné množstvo ubytovania. Závisí to častokrát od našich finančných možností a od našich preferencií. Niekto má rád mestský život, preto si kúpi alebo prenajme byt v centre mesta a žije tam. Niekto zasa naopak preferuje pokoj vidieka a záhradku pri rodinnom domčeku.

dům

No sú aj ľudia, ktorí takéto klasické bývanie nechcú, nič ich na tom neláka a nie sú ničím viazaný. Túžia po slobode, chcú sa voľne pohybovať vždy tam kam chcú a bažia po neustálom cestovaní. Pre takýchto ľudí je najlepšou voľbou karavan. Karavan im to všetko umožní. Môžete cestovať a bývať zároveň. Ak sa rozhodnete opustiť krajinu a vybrať sa do inej, tak nie je nič jednoduchšie, v Európskej Únií vám stačí len občiansky preukaz a môžete vyraziť. Nasadnete do svojho domova a cestujete, keď budete unavený zo šoférovania, tak jednoducho niekde zastavíte a spíte. Ak budete hladný, zastavíte niekde kde sa dá najesť a najete sa. No niektoré väčšie karavany majú dokonca aj vlastnú kuchyňu, čiže si dokonca môžete aj navariť. Obsahujú všetky základné potreby ako sú posteľ, nejaký úložný priestor, a niektoré aj kuchyňu či dokonca kúpeľňu a toaletu.

karavan

Poznáme aj bývanie na vode, takéto lodné domčeky obsahujú všetko ako klasický dom, závisia od veľkosti, na ktorú máte finančné prostriedky. Tiež slúžia na pohodlné cestovanie kade sa vám len zachce, ste limitovaný len vodnými cestami.
Existujú aj bizarnejšie miesta na bývanie, ktoré ak sa prerobia môžu vyzerať veľmi pekne ba až luxusne. Medzi takéto miesta patria rôzne opustené miesta, ktoré sa už roky nevyužívajú na žiadne účely. Napríklad také staré vlakové vagóny či staré vodojemy. Medzi tie najbizarnejšie určite patria aj domčeky vytesané do kameňa, podobné tým z filmov o hobitoch či mini domčeky uprostred ničoho.
Na výber máte množstvo miest kde môžete spokojne bývať, je len na vás čo si vyberiete, môže to byť aj také miesto, o ktorom by ste to nikdy nepovedali.