Dym z auta

· Niektorí vodiči ani len netušila že obyčajný dym z auta nám môže povedať mnoho. Áno presne tak. Dym ktorý vypúšťanie z nášho automobilu nám povie čo sa z autom deje, aby sme mohli predísť poškodeniu. Ak ráno štartujete auto, z výfuku Vám pôjde biela para ktorá nijak obzvlášť neškodí. Ide o paru ktorá sa pri štartu objaví pretože sa zohrieva motor a tým vzniká biela para.
červené autíčko
Horšie by bolo keby vypustite biely dym aj po zahriatí motora. Vtedy môže byť problém oveľa vážnejší. Môže sa jednať o spaľovanie vody vo valcoch čím môže nastať ku prasknutiu tesnenia a následne sa môže dostať kvapalina do chladiacej zmesi čo môže spôsobiť ku poškodeniu valca. Vážnou príčinou môže by čierny dym. Ten vzniká keď zanesený vzduchový filter do ktorého neprechádza vzduch. Vtedy viete že príčina môže byť práve vo vzduchovom filtri.

· Pozor na modro šedý dym. Ten nám určuje že prechádza veľké množstvo do oleja do paliva a preto sa vytvára takýto dym. Najčastejšie sa vyskytuje pri štarte motora, no ak si to nevšimne môže sa vyskytovať aj počas jazdy. V takomto prípade môžu byť poškodené piesty, valce alebo ventily. Pri autách musíte byť naozaj opatrný pri všetkom. Nikdy totiž neviete kedy vás môže nechať na ceste a preto si všímajte všetky detaily ešte pred cestou. Pretože aj výfukové plyny nám môžu napovedať že môže ísť o skutočne veľkú závadu. Ak si však všimnete skôr že sa niečo deje môže predísť pokazeniu auta.
výfuk auta
Niektoré súčiastky sa dajú veľmi ľahko no z vašej peňaženky to môže vyliahnuť niekoľko desiatok euro a niekedy až zo pár stoviek, avšak to záleží od toho aká závada sa na aute objavila. Plyn z výfuku viete určiť nielen podľa toho ako vyzerá ale aj ako vonia. Pri každom plyne môže byť vône iná, a podľa toho dokážete určiť kedy môže ísť chybu. No ak sa v autách nevyznám, navštívte automechanika ktorý Vám dokáže určiť o akú chyby sa jedná a všetko čo sa týka samotnej opravy.