Legínsy nealternujú funkciu nohavíc, iba ju dopĺňajú

Pred rokmi by sme niektoré z dnešných takzvaných módnych stálic na seba nevzali, hlavne nie na také príležitosti ako je to dnes. Reč je napríklad o legínsach, ktoré zažívajú prerod z oblečenia, ktoré sme si na seba naťahovali len s nevôľou pri športovaní alebo domácich prácach a z ktorých sa stala bežná súčasť oblečenia aj do práce, či na iné príležitosti.

Na šport a iné aktivity je to OK

Fitnes centrá sú plné ľudí, ktorí si zaumienili, že sa budú o svoju postavu starať a cvičia, aby ich telo získalo pružnosť a pekné krivky. Potom nemajú problém obliecť si aj spomínané legínsy, ktoré sú vyrobené z materiálov, priliehavých k telu a v ktorých sa neskryje žiadna „oblinka“ navyše. Hlavne ženy si ich obľúbili a nosia ich na mnohé príležitosti, hoci leginy s vysokym pasom ich pôvodný účel boli športové aktivity. Dnes sa však výrobcovia zamerali aj na túto časť šatníkov a ponúkajú legínsy v najrozličnejších štýloch a druhoch materiálov až po kožený vzhľad.

Pekná postava sa v legínsach bude vynímať, hoci odborníci na módu a odievanie hovoria, že táto súčasť šatníka nie je určená na nosenie tak, ako napríklad nohavice. Ak si chceme obliecť legínsy, tak najvhodnejšie je k dlhej blúzke či košeli alebo šatám, aby bol celkový výzor vkusný. Týmto pravidlom sa však dnešné ženy a dievčatá neriadia a v uliciach môžeme stretnúť mnoho z nich v legínsach, ktoré častokrát ukážu viac ako by sme si priali a ako je vkusné.

Internetové obchody aj napriek tomu ponúkajú široký sortiment, šité sú z elastických materiálov, napríklad aj v push up efekte, ktorých úlohou je vymodelovať ich nositeľke zadok ako majú modelky. Majú aj vysoký pás, aby bola optická ilúzia dokonalá a pás pôsobil oveľa štíhlejšie ako v skutočnosti je. Pastelové farby a rozličné vzory, napríklad vzhľad džínsoviny, majú svoje stále zákazníčky.

Zadok modelky môžete mať na počkanie, v legínsach

Okrem luxusných džínsových legíns sa ženy obliekajú aj do kožených, ušitých z EKO kože, s jej reálnym vzhľadom, takisto šité s vysokým pásom pre štíhlejší vzhľad a dlhšie nohy na pohľad. Mladé dievčatá na nich nedajú dopustiť a aj keď nemajú postavu modelky, ich pohodlnosť si užívajú vždy, keď majú chuť. Držať sa však treba niektorých zásad a potom bude aj tento kúsok prínosom do nášho šatníka.