Mám vybratú klimatizáciu. Čo teraz?

To že potrebujete klimatizáciu viete už dávno. Vybrať si z rôznych modelov nie je problémom. Čo ale možno neviete je to ako prebieha montáž klimatizácie. Rozhodli ste sa tento rok preventívne zakročiť skôr ako nás prekvapia letné teploty? Zrejme ste presurfovali množstvo stránok a prečítali si neskutočné množstvo špecifikácii rôznych modelov klimatizácii. Samozrejme veríme, že v rámci vybratia si kvalitnej firmy ste si skontrolovali aj recenzie od samotných zákazníkov. Podľa všeobecných odporúčaní by firma ktorá realizuje predaj klimatizácii zároveň poskytovať možnosť montáže, čistenia a servisu klimatizácii. Vaša klimatizácia už je na ceste a neviete čo sa bude po jej príchode diať?

klimatizácia dnes bežnou súčasťou domácností

Toto je krátke zhrnutie pár bodov montáže klimatizácie Galanta. Montáž je celkom rýchly proces. Najprv sa zakreslí miesto inštalácie vnútornej jednotky. To by malo byť prekonzultované s klientom. Po pozitívnej odozve pristupuje technik k prierezu steny pre rozvody, hadicu a elektrinu. Nemusíte sa báť nejedná sa o rozsiahli a veľký zásah. Umiestnenie konzoly na následné napojenie vnútornej jednotky k rozvodom. Po osadení krycej lišty máme za sebou úspešne polovicu práce. Nasleduje umiestnenie vonkajšej jednotky. Tu je opäť miesto na konzultáciu technika a zákazníka.

odborná montáž

Vonkajšia jednotka sa totiž môže umiestniť na stenu, balkón, konzolu či pevnú rovnú plochu. Vonkajšia jednotka a prepája s tou vnútornou a spúšťa sa vákuovanie. Následne sa klimatizácia zapája do elektriny a spúšťa sa. Ako posledný krok je skúška funkčnosti, ktorú vykoná technik po jej sprevádzkovaní. Následne máte priestor na prípadné otázky ohľadom základných funkcií a ich používania. Naozajstný odborník ochotne poradí a aj trpezlivo vysvetlí. Celková montáž môže prebiehať v rozmedzí 3 -5 hodín. Závisí to na dĺžke prívodu a celkových podmienok pri inštalácii.