Nová Nokia je na trhu

Na trhu je konečne dlhoočakávaný produkt od známej legendy, výrobcu značky Nokia. Mnohí vieme, že v istom období bola táto značka mobilov jedna z tých najlepších na trhu a možno i najlepšia. Každopádne opäť povstala a svojim novým výrobkom konkuruje i v dnešnej dobe, v dobe chytrých zariadení, smartfónov.

nokia

A ten comeback prišiel v parádnom štýle. Ide o výrobok s jednoduchým názvom Nokia 8, no funkcie a parametre určite nemožno pomenovať jednoduchými. Zatiaľ čítame a počúvame samé pozitívne recenzie, vravíme o revolučnom výrobku pre firmu Nokia, ale aj pre trh s mobilnými zariadeniami. Na spomínaných parametroch a funkciách je vidieť, že Nokia ide s dobou. Keby však len to, pre konkurenciu stúpa opäť nebezpečne vpred a nový model je opäť nadradený. Bez ďalších zbytočných slov idem k bližšej charakteristike, ktorá by mala kupujúceho zaujímať predovšetkým.

Charakteristika
Začnem najskôr prvotným dojmom z dizajnu. Nokia si doslova snažila zachovať svoju tvár, no nečakajte nejakú starú „tehlu“. To vôbec. Na samotnom dizajne si dali výrobcovia veľmi záležať. Aby pripomínal Nokiu, aby sa výraznejšie vyčlenil, no pritom bol moderný. A osobne si myslím, že to sa aj podarilo. Vravíme o novom dotykovom zariadení.

telefon

Jednotky, ktoré ovplyvňujú celkový výkon a rýchlosť sú procesor a pamäť RAM. V tomto prípade vravíme o procesore 1,8 Ghz s ôsmimi jadrami, pamäť RAM je skvelých 4 GB. V oboch hodnotách môžeme toto zariadenie zrovnať s takým lacnejším počítačom. Výkon by mal byť na mobilné zariadenie skvelý.
Ako to je s pamäťou? Výrobok disponuje voľnou pamäťou 64 GB. V prípade, že sa Vám to zdá náhodou málo, môžete vsunúť SD kartu a pamäť rozšíriť.
Fotoaparát je skrátka skvelý, podporuje i kvalitu HD. Rozlíšenie obrazovky tohto zariadenie je kvalitných 2560 x 1440.

A aby som nezabudol, disponuje operačným systémom Android. Samozrejmosťou sú hádam všetky dostupné druhy pripojenia, prehrávanie MP3 súborov, videí HD.