Pohrebné služby

O týchto službách sa nerozprávame často a zrejme i menej ľudí o nich napíše článok. Ale to nemení nič na pravde, že aj tieto služby sú potrebné a bez nich by bol život /či skôr smrť/oveľa komplikovanejší.

pohreb

Tieto služby sa spájajú s vecou, o ktorej sa ľudia väčšinou odmietajú baviť, no tá vec raz zastihne každého, či sa o nej budeme chcieť rozprávať alebo nie. Práve preto si myslím, že rovnako dôležité sú i tieto služby. Raz ich bude potrebovať využiť každý. Vôbec Vás nechcem strašiť, ani vo Vás vyvolať nechuť, chcem Vás len oboznámiť aj s týmto druhom služby a pozrieť sa na jej ponuku. V tom nešťastnom čase ju raz určite uvítame, tieto veci by sme nezvládli zabezpečiť a zorganizovať sami, zvlášť v takom ťažkom období. Túto službu však chcem opísať aj preto, že sa rozhodne nejedná o trend, o ktorom čítame z každého webu či novín. Nevraví sa o nej, nepíše sa o nej, niekto však musí napísať i takýto článok.

gerbera

• Čo tieto služby zahŕňajú?
V prvom rade prevoz tela zosnulého a to z ktoréhokoľvek miesta. Aj zo zahraničia. Následne vravíme o vytvorení parte, smútočnom oznámení, ktorého grafické spracovanie je na úctihodnej úrovni, najlepšie aj s fotkou zosnulého. Potom nasleduje ponuka krásnych, no smútočných vencov, na ktorých sú aj stuhy. Tie slúžia k napísaniu ľubovoľného smútočného textu, ktorý by mal byť duchaplný. Aj v tomto smere máte ponuku výberu, aký text by Vám bol najsympatickejší, aj ľubovoľný výber a štýl písma. Pokiaľ nie ste istý výberom, poradia Vám.

hroby

Myslím si, že dokonca existuje i možnosť vymyslenia vlastného textu. Skrátka by mal vyznieť originálne, nie sucho a gýčovo. Vami vybraný text z ponuky, alebo vymyslený, takisto aj vybraný typ a štýl písma, všetko sa napíše na spomínané stuhy, ktoré budú zdobiť krásne vence. Okrem klasických vencov však máme na výber i množstvo zaujímavých umelých kvetov, ktoré ukážu naozaj dôstojne. Čo sa týka výberu a zorganizovania kvetovej výzdoby, máte na výber veľa variácií. Samozrejme, ak sa blíži pohreb, zosnulého upravia, dokonca podstrihnú, použijú make-up, oholia, upravia oblek, skrátka aby vyzeral čo najlepšie. Služby potom zahrnú dôležitú časť ako rečníka a organizovanie, následné vykonanie smútočného, posledného obradu, dôstojnej rozlúčky. V prípade potreby si môžete objednať i videozáznam či fotoknihu z tejto rozlúčkovej udalosti.