P2P pôžička pre každého

O tom či sa oplatí požičať si peniaze od banky, svojich známych alebo od ne-bankoviek sa už toho napísalo až až. V tomto článku radšej predstavíme spoločnosti ktoré ponúkajú takzvané Peer to Peer pôžičky. Na internete ich nájdete pod skratkou P2P pôžičky. Že neviete o čo sa jedná? V podstate ide o požičiavanie si peňazí navzájom medzi ľudmi pričom celé to zabezpečuje sprostredkovateľ ktorý si za to pýta často krát zanedbateľný poplatok. A tak celkové preplatenie úveru je o čosi lacnejšie ako je tomu napríklad v prípade bánk. V tomto prípade nesie najväčšie riziko sám investor pretože sa mu vám požičané peniaze nemusia vrátiť. Prípadne sa mu vráti iba istina ak nebudete schopný peniaze splácať. Dosť bolo rečí, poďme sa pozrieť aké sú na Slovensku možnosti požičania si peňazí týmto spôsobom.

dolary.jpg
 
Žltý melón
 
Prvou možnosťou je požičať si peniaze na Žltom melóne. Ten využíva formu takzvaného kolektívneho požičiavania si peňazí. To znamená že na vašu pôžičku sa poskladá hneď niekoľko ľudí a keď sa nazbiera potrebná suma a vy akceptujete podmienky úveru. Tak až potom sa pristúpi k samotnému úveru. Z celého procesu je banka vynechaná a tak je dosť pravdepodobné že dostanete výhodnejšie podmienky.
 
Majak
 
Nie nadarmo sa hovorí že ak nechcete stratiť smer nesmiete sa prestať obzerať kde sa nachádza maják. Ak sa vám už ale stalo že ste ten váš smer predsa len stratili a na cestu späť potrebujete finančnú injekciu. Tak Maják je to správne miesto kde vám ochotne a za férových podmienok pomôžu. Výhodou požičania si peňazí na Maják-u je možnosť zvoliť si pôžičku presne podľa svojich predstáv, a navyše skutočne bez skrytých poplatkov. Nepožičiavate si od nejakej organizácie ktorá to celé riadi niekde na pozadí, ale od ľudí ako ste vy sám. No na rozdiel od vás oni majú naopak nejaké peniaze na viac a chcú takto pomôcť ostatným v núdzi.
 
finance.jpg

Finzo
 
Posledným dnes spomenutým bude Finzo. Tak ako predošlý aj on ponúka peniaze formou P2P pôžičiek. Tiež spája ľudí ktorý majú peniaze na viac a nechcú ich nechať doma pod vankúšom alebo banke na poplatkoch. Ale rozhodli sa pomôcť tým menej šťastným a tak aj vám pomôžu prežiť ťažké chvíle ktoré vám život nadelil. Samozrejme myslíme tým iba finančnú stránku keďže napríklad taká svadba je skôr radostná udalosť ale povedzte to vašej peňaženke.