Hry na mobile nie sú len pre deti


Keď sa istú chvíľu nudíme, nemáme čo robiť, alebo sme niekde, kde nemôžeme robiť činnosti ktorými sa bežne zabávame, hľadáme tie najrôznejšie alternatívy, ak osa zabaviť inak, či ako si ukrátiť nekonečne dlhý čas. Keďže aktivity (teda aspoň väčšina z nich) sa viažu na rôzne predmety, a nie vždy máme tieto predmety potrebné na činnosť po ruke, siahneme napríklad po tých ľahšie dostupnejších spôsoboch, ktoré nevyžadujú žiadne predmety. Napríklad sa snažíme zabaviť mobilným telefónom.

malování.jpg

Aj na našom telefóne nás však z času na čas všetko omrzí a potrebujeme buď aplikácie vymeniť alebo objaviť nejaký perfektnú novú, prevratnú hru, ktorá nás zabaví aspoň na týždeň, dva. Telefóny nám ponúkajú výber zo skutočne veľmi rozsiahleho zoznamu aplikácií. Niekedy dokonca až tak veľmi rozsiahleho, že si ani nedokážeme rýchlo vybrať tú najlepšiu.
Ak však hľadáte niečo rýchle zábavné a skutočne efektívne, čo vás či vaše deti zaručene zabaví, môžete skúsiť napríklad interaktívnu hru „Draw it“. Jej názov dokonale výstižne opisuje presne to, čo bude náplňou vašej činnosti, nemusíte sa tu vôbec obávať toho, že vaše kresliarske zručnosti nie sú na dostatočne vysokej úrovni – cieľom tejto hry je byť čo najrýchlejší a najviac opisný, nie umelec zo 17.
storočia. 

tužky.jpg

Nebojte sa teda, nik sa vám smiať nebude, jediné čo potrebujete je mať šikovné prsty, a počítaču dať čo najjasnejšie najavo, čo sa mu snažíte zobraziť.
V hre idete proti pár protihráčom, s ktorými bojujete v každom kole o prvé miesto. Tí sa náhodne generujú a vy teda nemusíte nič riešiť. Jedinou vašou úlohou je dbať na to, aby ste čo najlepšie vystihli predmet, ktorý sa vám zobrazí na obrazovke. Jediný problém predstavuje prípadná jazyková bariéra, pretože hra je len po anglicky, ak teda nepoznáte slovíčka, a ani nemáte po ruke niekoho, kto ich pozná, hranie bude pre vás náročnejšie.