Čarovné veci

Udalostí, ktoré vypĺňajú náš život je veľké množstvo. Každý z nás má občas takú chvíľku v živote, keď si pomaly rekapituluje svoj vlastný život. V myšlienkach si hodnotí, čo za to naozaj stálo a, čo by už druhý krát neurobil. Človek potrebuje takéto chvíľky vlastného si uvedomenia, že niečo, čo robíme by sme chceli robiť inak alebo by sme to nechceli robiť vôbec. Život sa mení, niektoré roky života sú krajšie, iné horšie. Niektoré sú prelomové, že sa v živote zmení veľké množstvo vecí a človek už nie je tým, kým bol predtým. A iné roky sú úplne bezvýznamné a ani sa nám nevryjú do pamäti.

šperky.jpg

„Niečo, čo za to stojí.“
Postaviť si podnikanie na takých udalostiach, ktoré sa zažívajú len raz alebo posledný krát je niečo výnimočné. Tak ako aj tieto udalosti, ktoré ponúknete svojím zákazníkom. Niečo, čo za to stojí. Niečo, čo sa oplatí zažiť. Nápad za milión.
„ Niečo, čo sa oplatí zažiť.“
Takýto nápad vnukol aj podnikateľom, ktorý vymysleli, že ľudia by chceli stráviť určitý čas v tmavej miestnosti. Samy. Zavretý. Bez okien a svetla. Len samy so sebou a svojimi myšlienkami. Kvázi také vykúpenie z dnešného uponáhľaného sveta, ktoré snáď občas potrebuje každý z nás. A naozaj sa im to podarilo. Ľudia sú naozaj ochotní platiť za to, že ich niekto zavrie do miestnosti bez okien a ešte sa aj poďakujú.

atomová bomba.jpg

Ďalším výborným nápadom bolo umiestniť posteľ na strom. A ľudia vám zaplatia za to, že môžu stráviť noc na strome a ešte aj v posteli. Alebo, čo tak umiestniť posteľ pod holé nebo? Áno, aj toto sú zážitky, pre ktoré sa oplatí niečo ušetriť a potom si svoje ťažko zarobené peniažky užiť. Zážitky, ktoré sa vám prehrajú v pamäti, keď rozmýšľate nad celým svojím životom. Čo by ste spravili inak, keby sa dalo. Asi by ste venovali viac času zážitkom a nie materiálnym veciam, čo vy na to? Myslím, že mám naozaj pravdu.