Peniaze- motivácia alebo brzda?

Zamyslime sa nad niektorými vecami, ktoré by sme v dnešnej dobe mohli ako spoločnosť dokázať a už by mohli byť dávno realitou. Motivujú nás peniaze, alebo nás naopak brzdia?
kufr s penězi

Záleží od uhľa pohľadu, od pohľadu na jednotlivca a pohľadu celú spoločnosť. Vedci, ale aj všetci ľudia, ktorí niečo manuálne vyrábajú, alebo aj tí, ktorí tvoria duševne, tí ktorí majú hlavu plnú nápadov, skrátka každý, kto sa o niečo snaží, chce byť za svoju snahu uznaný. Uznaný aj v podobe platu, peňazí. Predsa nimi si zabezpečujeme živobytie a môžeme si nimi doprajať veci, po ktorých túžime. Teda podľa toho ako je človek finančne odmenený, podľa toho si aj vytvára svoj život. Buď jeho život chytí pestrosť, alebo sa bude každým dňom pretĺkať bez materiálnych vecí alebo služieb. A práve toto ľudí motivuje. Každý má na niečo vlohy a každý má v niečom prednosť a v inom nedostatok. Ale myslím si, že každý je v niečom unikátny a dokázal by byť prínosný. A práve potreba realizovať sa v tomto živote, spestriť svoj život, toto je tá motivácia, ktorá mnohých ženie nájsť tie svoje pozitíva a svoju šikovnejšiu stránku. Pokiaľ sa to človeku podarí a zistí, že v niečom pomohol a bol prospešný, mal by byť zato spravodlivo finančne odmenený. Táto finančná odmena mu dodá silu vo svojej práci a činnosti zotrvať, dokonca sa zlepšovať. Takže ak sa na to pozriem z tohto pohľadu, peniaze sú motivujúce.
letoun ve vzduchu

No každá minca má dve strany. Teraz sa na to pozriem z pohľadu nás všetkých, ľudstva.

Ako spoločnosť počujeme o tom, že výlet na Mars sa dá uskutočniť, dali by sa vynájsť a zaviesť do reality nové lieky, ktoré by uzdravili ťažko chorých a ako spoločnosť by sme sa dožívali dlhšie. Už roky počúvame o doprave, kedy sa budeme pohybovať letecky a všade prídeme za 5 minút. Vraví sa o novom, inteligentnom spôsobe bývania a určite aj vás napadnú veci, ktoré by v tejto dobe už dávno mohli byť dostupné len,…
turecký milion

Keby boli peniaze. Technológiu a medicínu máme, disponujeme rôznymi vedeckými agentúrami, k mnohým plánom už poznáme cestu ako ich realizovať, no všetko to končí pritom, že je to finančne nákladné a ak sa projekt dostane medzi ľudí, budú si ho môcť dovoliť maximálne desiati ľudia z celej Zeme. Takže v tomto smere mi to zasa príde, že nás peniaze strašne obmedzujú a bránia našej túžbe po pokrokovom, krajšom a zdravšom živote.