5 nadčasových trendov, ako si zariadiť bývanie

Minimalizmus
Bez ohľadu na to, aký je rok, menej je vždy viac. Čím menej budete mať nábytku, tým krajší a priestrannejší bude váš dom – a taktiež nebudete musieť utierať toľko prachu. Zvoľte nábytok, ktorý sa hodí do miestnosti, takže priestor nebude vyzerať preplnený. Zapamätajte si, že v jednoduchosti je krása.

nábytek

Farba
Farebné trendy sa menia z roka na rok a zo sezóny na sezóny, ale miestnosť vždy potrebuje trochu farby (nielen bielu), aby naozaj vyzerala dobre. Namiesto toho, aby ste investovali do oranžovej pohovky alebo namaľovali stenu v obývacej izbe na modro, vyberte si radšej farebné príslušenstvo ako napríklad vankúše, vázy a dokonca aj obrazy. Tieto sú ľahko vymeniteľné.

Nábytok
Nekupujte si pohovky alebo aj kreslá, na ktorých sa vám nebude dať pohodlne sedieť. To isté platí aj pre sklenené konferenčné stolíky (príliš ľahko sa dajú rozbiť) a police, na ktorých nie je dostatok miesta. Treba si kúpiť nábytok nielen aby pekne esteticky vynikal ale aby sa dal aj v pohode používať. Rovnako ako funkcia, komfort je tiež dôležitý faktor pri nákupe nábytku. Nie je nadčasové, ak musíte nahradiť pohovku, pretože sa na nej jednoducho nedokážete uvoľniť.

Kvalita nad množstvom
Len preto, že máte regály neznamená, že všetky musia byť preplnené, a len preto, že máte steny neznamená, že každý štvorcový meter by mal byť pokrytý obrazom alebo fotografiou. Vyberajte doplnky múdro: nakupujte ich radšej menej a dajte prednosť vysoko kvalitným predmetom.

gauč

Prirodzené osvetlenie
Ak potrebujete kúpiť záclony alebo závesy, vyberte tie, ktoré umožňujú čo najviac svetlu sa dostať dovnútra. Kde je minimálne prirodzené svetlo, treba zainvestovať do kvalitných možností osvetlenia, ktoré budú vyzerať prirodzene. Je o dosť lepšie, keď je v dome alebo v byte viac svetla. Je dobré mať aj veľké okná hlavne v obývačke.