Základná výbava pre psa – čo by v nej nemalo chýbať?

Mať psa v domácnosti predstavuje nielen radosť, ale aj občasnú starosť. Tie najväčšie starosti prichádzajú hneď na začiatku, kedy si človek musí dobre zvážiť, akú rasu si zaobstará, ale súčasne aj zaobstarať všetko potrebné, čo bude potrebovať. Výbava pre psa by mala pozostávať z viacerých dôležitých vecí. Nie je to vždy len o vhodnej strave alebo hračkách, dôležité je zabezpečiť psovi aj určitý komfort. Ten vám pomôže docieliť napríklad vankus pre psa alebo pelech, ktorý umiestnite na miesto, ktoré bude patriť len a len psovi.

pes na gauči

Na čo nezabudnúť?

Hneď na začiatok je dôležité spomenúť, že v prípade, ak na niečo pri zaobstarávaní toho najdôležitejšieho zabudnete, nemusíte hneď ostať v strese, ak má psík plnú misku a vodu, chýbať mu nič nebude. Všetky veci sa dajú kúpiť aj dodatočne. Ako už bolo spomenuté, najdôležitejšia je potrava. Ak si beriete psíka od chovateľa, odporúčame minimálne prvé týždne vášho štvornohého kamaráta kŕmiť tým, na čo je zvyknutý od chovateľa. Názory na vhodné stravovanie sa rôznia, preto nedoporučujeme prejsť na iný typ stravy prakticky v prvý deň po príchode do domácnosti. Ďalšou vecou, ktorú váš psík určite ocení sú misky, a to rovno dve – jedna na vodu, druhá zase na jedlo. Je dôležité venovať pozornosť tomu, aby váš psík mal neustále k dispozícii plnú misku s vodou. Neoddeliteľnou súčasťou psa sú aj pravidelné vychádzky a venčenie. Aj keď môžete mať psa vycvičeného na slovo, nemalo by vo vašej výbave chýbať vodítko a postroj alebo obojok. O tom, či je vhodnejší postroj alebo obojok sa vedú siahodlhé debaty. Záleží však od plemena, preto tento výber prispôsobte tomu, akého psíka si domov donesiete. O tom, že pes potrebuje k svojmu rozvoju aj hračky asi netreba hovoriť. Neoddeliteľnou súčasťou je aj kozmetika. Od toho, akú budete mať doma závisí aj to, aké plemeno psa si zaobstaráte. Niektoré psy pĺznu viac, iné zase takmer vôbec. Určite vo vašej výbave nebude môcť chýbať šampón na pravidelnú údržbu, kefa na vyčesávanie alebo vlhčené obrúsky.

pes

Ako vybrať vhodný vankúš pre psa?

Dôležité je tiež aj to, aby mal pes svoje miesto na odpočinok a spánok. Na výber máme z viacerých možností – existuje vankúš pre psa, deky, pelechy, domčeky alebo kukane. Ak hľadáte ich bohatú ponuku, na stránkehttps://www.queedo.sk/si určite prídete na svoje. Doprajte vášmu psovi to najlepšie!