7 vecí, ktoré by ste nemali uchovávať na povale


1. Drevený nábytok
Zdedili ste starožitné drevené stoličky alebo stoly, ale nie sú to úplne váš štýl? Neuchovávajte ich na povale. Kolísavá vlhkosť a zmeny teploty môžu spôsobiť rozšírenie a prasknutie dreva.

fantasy

2. Hračky
Ak vaše deti už vyrástli, väčšina ľudí premiestni hračky na povalu. Majte však na pamäti, že myši, prachové roztoče a iné zvieratá ich zlikvidujú. Ak nemáte na výber, skladujte ich vo vzduchotesných plastových kontajneroch, nie vo vreciach.

3. Koberce
Vlnené, hodvábne a ostatné z prírodných materiálov sa zničia, ak ich uskladníte na povalu. Mole a hmyz ich budú rozožierať. Nemáte žiadnu inú možnosť? Najprv koberce vyčistite, potom pred uskladnením naneste na nich sprej s odpudzujúcou látkou (proti hmyzu) a vložte ich do polyetylénu s vysokou odolnosťou.

4. Sviečky
Premýšľajte ste niekedy o tom, aké horúco je na povale v letných mesiacoch. Uložte sviečky preto radšej do domu, aby sa v podkroví neroztopili.

5. Staré technológie
Videorekordéry, televízory, telefóny, počítače a herné konzoly by sa nemali uchovávať tam, kde sú veľké výkyvy teplôt. Taktiež im môže prekážať aj kolísajúca vlhkosť.

6. Oblečenie
Staré svadobné šaty, nohavice, tričká a kabáty, ktoré nenosíte počas určitého obdobia, radšej uložte do šatníka. Najväčším nebezpečenstvom pre jemné oblečenie sú nečistoty, vlhkosť, mole a nadmerné teplo. Oblečenie potrebuje dýchať, takže plast sa neodporúča. Mali by sa skladovať v krabici a zabalené do tkaniva. Pri dlhodobom skladovaní oblečenia ,nájdite na skladovanie suchý a tmavý kút s chladnou, rovnomernou teplotou a s dobrým obehom vzduchu. Nemala by to byť pivnica alebo povala, v ideálnom prípade by to mala byť skriňa v obytnej časti vášho domu.

půda

7. Koža
Neuchovávajte produkty z kože na povale. Extrémne horúce a chladné teploty by ich mohli zničiť a potom by tie veci napáchli.