Ktoré suplementy pri posilňovaní naozaj potrebujete?

Športovci navštevujúci posilňovňu užívajú množstvo produktov, aby tak urýchlili rast svalovej hmoty a zúročili tak hodiny tvrdej driny v posilňovni. Niektorí z nich to berú veľmi vážne a berú až príliš veľa suplementov s vidinou dosiahnutia dokonalého tela. V oblasti predaja výživových doplnkov sa točia veľké penaize a predajcovia vám chcú nahovoriť, že bez určitého výrobku nikdy nedosiahnete svoj cieľ. Účinnosť niektorých produktov nebola doposiaľ dokázaná, no reklama spravila svoje a ľudia veria, že toto je to, čo im pomôže. Sú však tri produkty, o ktorých účinnosti niet pochýb, a preto ak rozmýšľate o kúpe suplementov, radíme vám tieto.

prášky

Proteín
Proteínový prášok je bielkovina získaná zo srvátky, sóje, vajíčok alebo kazeínu. Užíva sa do hodiny po tréningu a slúži na regeneráciu svalov po ťažkom výkone. Podporuje zvýšenie fyzického výkonu a regeneráciu svalových vláken. Je vhodným doplnkom na dosiahnutie dostatočného množstva bielkovín počas dňa. Treba však prijímať bielkoviny aj zo zdrojov ako sú vajíčka, mäso, tvaroh, cottage cheese…Pri nadmernom užívaní proteínu a nedostatku pohybu môže dôjsť k zvýšeniu hmotnosti.

Bcaa
Tieto prípravky obsahujú aminokyseliny, ktoré tvoria až tretinu svalových bielkovín. Ich úlohou je chrániť svaly a podporovať ich rast. Nachádza sa tu 8 aminokyselín, ktoré sú pre budovanie svalovej hmoty nevyhnutné. Z prírodných zdrojov ich nájdeme v orieškoch, vajciach, rybách, kuracom mäse, fazuli, hríboch…

posilovna

Multivitamín
Multivitamín nám zabezpečí dennú dávku vitamínov, ktoré naše telo potrebuje v jednej tablete. Kvalitný multivitamín by mal by obsahovať horčík, vitamín D, železo, B12, vápnik, vitamín C. Dostatok vitamínov je nevyhnutný pre efektívne spaľovanie tuku. Udržujú dobré zdravie a vy sa tak môžete venovať cvičenie namiesto bojovaniu s prechladnutím.