Biliard

Priblížime si hru, ktorá je obľúbená väčšinou u mužskej časti populácie, radi si ju zahrajú pri popíjaní drinkov v bare a rozoberaní pracovných alebo iných tém, a hoci ide o hru, ktorú môžete hrať aj sám, predsa len /sa lepšie hraje aspoň vo dvojici. Podstata biliardu je trocha zložitejšia, ale stačí sa len koncentrovať a s ôsmymi guľami a jedným tágom si užijete kopu zábavy.

biliard

Pre začiatočníkov
Každá hra má nejaké svoje pravidlá, to platí aj o tejto. Základom pre úspešnú hru je dobrý postoj. Nezáleží na vašom veku, postave ani hmotnosti, dôležité je osvojiť si základ vhodného postoja a uchopenia tága, aby bol každý úder do gule presný, čo si vyžaduje aj jeho správne zameranie.

Biliard sa dá hrať už aj online
Ako takmer vo všetkom, stretávame sa už aj s online hrou biliardu, ktorý sa stáva čoraz populárnejší. Pravidlá, technika aj stratégia platia rovnako ako pri reálnej hre. Samozrejme, existujú aj rozdiely, ale skalní hráči online biliardu v ňom nájdu veľa výhod. Tento sa častokrát hraje za peniaze, namiesto tága používame myš, ktorou mierime a strieľame na cieľ. Internet ponúka však aj široké spektrum možností a druhov hier na výber.

Niektoré zaujímavosti
Dúfame, že už aké-také predstavy o podstate hry máte, a tak si môžeme priblížiť aj históriu a niektoré významné mená, ktoré tento šport preslávili vo svete.

tágo

Biliardová sieň slávy bola založená v roku 1966 s cieľom vzdať úctu všetkým pozoruhodným hráčom aj známym prispievateľom do hry. Počet mien v tejto sieni slávy je už päťdesiat.
Medzi prvými, ktorých meno sa do siene dostalo, patrí Ralph Greenleaf. Viac ako dvadsaťkrát sa stal šampiónom Svetového vreckového biliardu a jeho fanklub má veľkú základňu.
Šampión, ktorý dokázal získať vyše 50 svetových titulov, je William Frederick Hoppe alebo Willie Hoppe, tágo chytil do ruky po prvýkrát už ako päťročný a vo veku 18 rokov vyhral aj svoje prvé majstrovstvá.