Inteligentná domácnosť na dosah ruky

Najčastejšie si predstavujeme pod pojmom inteligentná technológia naše smart telefóny. Už dnes však môžete mať inteligentnú domácnosť, ktorá vám neuveriteľne uľahčí každodenné povinnosti. Skúsme si spoločne prejsť zopár vychytávok.
Pomocou internetu môžete byť spojený s vašim domom, či bytom kdekoľvek a kedykoľvek. Vďaka kamerovému systému napojenému na všetky miestnosti v dome je vám umožnené sledovať, čo sa v ňom deje aj počas vašej neprítomnosti. To je však len začiatok. Umelá inteligencia zabudovaná do domu vám bude riadiť celú domácnosť. Čo všetko dokáže za vás spraviť? Už nemusíte chodiť do chladničky a kontrolovať zásoby potravín, váš domáci pomocník to spraví za vás.

struktura

Následne objedná online všetko potrebné. Pripomenie vám povinnosti z vášho diára, zapne obľúbené správy, zažne a vypne svetlo podľa vašich nastavení a keď ráno vstanete vyberie vám rozhlasovú stanicu, kde hrajú vašu obľúbenú pesničku. Už nikdy sa nemusíte báť, že ste zabudli zamknúť, vypnúť sporák alebo zavrieť ľadničku. Nad takýmito malichernosťami už nebudete uvažovať. Váš domáci inteligentný pomocník bude mať domácnosť pod palcom.

noční město

Nemusíte ihneď investovať do umelej inteligencie. Stačia aj iné maličkosti, ktoré vás každodenne potešia a odbremenia od povinností. Otváranie akýchkoľvek dverí vo vašom dome vám zabezpečia inteligentné zámky. Garáž vás bude čakať otvorená, keďže na diaľku zaregistruje váš návrat domov. Pomocou týchto zámkov budete vedieť kedy sa vrátil váš partner domov alebo či sú deti späť zo školy. Kamery s online pripojením vám zabezpečia bezpečnosť a zároveň vám umožnia sledovať kto práve zvoní pred vašimi dverami. Po návrate domov si už len vyložíte nohy na stôl a budete oddychovať, keďže robotické vysávače za vás vyčistia podlahy a inteligentné ovládanie domu zapne práčku. Ovládanie domu sleduje aj teplotu vonku a vo vnútri. Zapne kúrenie, keď teplota klesne a klimatizáciu, keď bude príliš teplo. Verte, že toto všetko nie je futuristická vízia. Uvedené technológie sú v súčasnosti k dispozícii a o pár rokov budú samozrejmosťou v každej domácnosti.