Domov tvoria aj maličkosti

Čo by sme boli bez spomienok na mladosť, detstvo , na rodičov ? Tvoria nutnú časť nášho života. Nikdy sa nechceme vzdať niektorých pre nás dôležitých vecí, pre iných sú to len naše haraburdy na ktoré zbytočne sadá iba prach. Nikto nepochopí s akou láskou ich berieme do ruky a ako nám pookreje myseľ pri pohľade na ne.

globus

  • Pohľadnice

Dnes sa už posielajú iba minimálne ,ale ja si tie moje odkladám . Sú to nielen krásne obrázky a spomienky . Je tu zachytený moment života. V podobe návštevy istého miesta , v podobe spomienky na narodeniny, meniny, Vianoce , veľkonočné sviatky. Je tu v písme zachytený stav duše človeka, ktorý mi ich poslal. Niektoré sú písané chvatom, iné pomaly a váhavo, akoby chceli povedať aj niečo viac, ako sa im v tej chvíli podarilo dostať na papier. Sú to aj poštové známky na nich nalepené, ktoré charakterizujú dobu, v ktorej boli posielané. Sú to malé umelecké dielka. Dlho trávim čas s každou pohľadnicou a zároveň so spomienkou na ľudí, ktorí mi ich poslali a ktorí už niektorí nie sú dávno medzi nami. Ja ich ale stále mám pri sebe aj v podobe takej, pre niekoho nezmyselnej, pohľadnice. Vrátite sa vy niekedy k SMS správam písaným na narodeniny? Určite nie ! Mám pocit, že ste ukrátení o veľmi veľa. Nesmejte sa mi teraz, časom to určite pochopíte.

  • Mušle, kamienky, piesok

Dodnes kraľujú na mojej poličke. Pripomínajú mi moje vlastné dovolenky, ale aj chvíle s deťmi a vnúčatami na prechádzkach v lese. Presne viem, kde sa ktorý kamienok našiel a čím zaujal mojich nezbedníkov. Vtedy trvali na tom, že mi kamienok darujú a že si ho veru musím dobre odložiť. Dnes zabudli a nechápavo krútia hlavou : „Na čo ti to pre boha je ?“

staré fotografie

  • Fotografie

Nikdy sa ich nevzdám. Sú súčasťou môjho života. Sú tam zachytené všetky etapy vývoja našej rodiny. Všetky krásne okamihy, ktoré sa v určitej chvíli zvečnili prenosom na papier. Kam sa hrabú stovky fotografii na počítači ? Technika ide dopredu a vám sa môže stať, že o ne prídete. Nezálohujete, alebo sa zariadenie pokazí. Aj to množstvo fotiek v stovkách až tisíckach na počítači stráca zmysel. Vy samy strácate trpezlivosť pri ich triedení už teraz.