Prírodná vôňa

Keď si bežný človek predstaví iného človeka, ktorý je ekologicky zmýšľajúci, naklonený prírode alebo jednoducho eko maniak, tak si pomyslí, že vyzerá asi takto: mastné vlasy, oblečenie z minulého storočia alebo oblečenie, ktoré hýri farbami, neupravená pleť, nenamaľované oči, ak sa jedná o ženu, vyrastené šedivé vlasy a okolo neho sa šíri zápach. Ak aj nie zápach, tak vyslovene vám nijako nevonia.

Toto však nemusí byť vôbec pravda. Dá sa voňať aj ekologicky. Dá sa používať aj deodorant, ktorý nezaťažuje životné prostredie a zároveň pekne vonia. Poďte zbúrať všetky predsudky.

ženská pazucha

Najväčší problém pri deodorantoch je v tom, že mnohé z nich obsahujú hliník. Ten zamedzuje poteniu, to však nie je pre telo žiadúce. Každý človek sa potrebuje potiť. Vylučuje tak zo svojho tela škodlivé látky. Prírodné deodoranty bez hliníka spĺňajú to, že sa človek potí, ale zároveň nesmrdí a pekne vonia. Neobsahujú hliník a sú pre človeka neškodné. Každý z nás by mal dbať na to, aby si nedával nielen do tela, ale aj naň žiadne zbytočné chemické produkty. Koža je najväčší orgán človeka a práve cez ňu nám do tela preniká takisto dosť nežiadúcich látok. Na to sa veľmi často zabúda. Mnoho ľudí dbá na zdravú stravu, ale na svoje telo si dáva kopec zbytočných chemikálií, ktorými svojmu telu vôbec nijak nepomáha, skôr ho zaťažuje. A potom sa čudujeme, prečo nie sme v takej forme a zdraví ako by sme chceli byť.

muž strieka sprej

Ak sa chceme zbaviť zbytočných vplyvov chemických látok nemusíme prestať používať všetky výdobytky modernej spoločnosti. Stačí si vyberať to, čo používame. Hlavne, aby sme používali kvalitné produkty, ktoré sú prírodného charakteru, nezaťažujú prírodu a ani naše telá. Tie sa nám potom odvďačia. Treba sa o ne starať. Aj o prírodu, ktorá nás obklopuje. Aj my sme jej súčasťou, hoci na to často zabúdame.