Hľadanie samého seba

Lifestyle alebo životný štýl je veľmi široký pojem. Označuje to, čo tvorí náš celý život. To, ako sa o seba staráme po fyzickej stránke, či a ako športujeme, ako sa staráme o svoje psychické zdravie, o aké ekonomické postavenie sa snažíme, záujmy a celkové správanie…Vyjadrujeme ho v spoločnosti ale aj keď sme osamote, je to opakovanie tých istých vzorcov. V skratke je to to, ako žijeme svoj život, čo si vyberáme a čo sa nám páči. Existuje veľa druhov životného štýlu. Môžeme ho označiť ako zdravý, nezdravý, aktívny, pokojný… Počas života sa môže meniť a byť ovplyvnený viacerými okolnosťami. Každý lifestyle je individuálny, nedá sa na 100% napodobniť. Nikdy nebudeme chápať niekoho pohľad na svet identicky. Človek pomocou štýlu života vyjadruje svoje Ja, svoju identitu. Tú si vyskladá podľa seba, kultúry a niekedy aj nedobrovoľne.

pitie kávy

Na svete vzniklo aj veľa alternatívnych životných štýlov. Výborným príkladom je vegánsky životný stýl, ktorého popularita stúpa. Niekomu vyhovuje vidiecky štýl života, niekomu bujarý mestský život. To, čo nejaká osoba považuje za nudné, druhú môže nadchnúť aj naopak. Veľa ľudí nie je spokojných s tým, ako žijú. Keď chcú začať žiť zdravšie, častokrát zlyhajú. Sú na to rôzne dôvody. Tvrdohlavosť, neochota niečo naozaj zmeniť a pracovať na sebe, aj keď je to ťažké, nakoniec spôsobí, že človek spohodlnie.

gitarista hrá

Ako si naozaj nastaviť životný štýl, ktorý bude vhodný pre vaše zdravie a pohodu? Magazíny ale aj odborníci vám odporučia vyváženú stravu, dostatok pohybu a starostlivosť o svoje psychické zdravie. To je ale minimum. Buďte sám sebou a snažte sa osobnostne rásť. Zlé návyky by ste mali úplne vyradiť zo svojho správania. Vaša verzia životného štýlu je taká akú ju máte, nie taká, ako ju chcete mať. Cesta za tým, čo naozaj chceme a  potrebujeme sa niekedy môže líšiť. Nebojte sa zmien. Doprajte si to, o čom ste vždy snívali, ale všetko by malo byť s mierou.