Sklo pokojne aj ako vchodové dvere

Neláka vás predstava, že sa pozriete cez dvere a všetko vidíte? Také niečo, že nemusíte nakúkať cez malé kukátko na dverách, ale celé dvere sú presklené a tým pádom vidíte oveľa viac ako ostatní? Dvere, cez ktoré vidíte celý priestor, ktorý máte pred bytom ako na dlani a z druhej strany vás nie je vôbec vidno? Môžete pokojne sledovať všetkých, čo sa pohybujú po chodbách vášho paneláku a vás nezahliadne ani noha? Nie je to lákavá predstava? Nesplniteľná? Ale čoby.

three-wheeler-336700_1920

Cez dvere vchádzame do svojho príbytku. Ak žijete v paneláku pokojne si môžete dopriať dvere po akých túžite. Máte síce susedov, no dnes sa po panelákoch nepotuluje len tak hocikto, pretože dvere sú zamknuté a nikto sa dnu nedostane. Už ani poštárky dovnútra nechodia, pretože schránky sa presunuli von a tým uľahčili prácu aj pani poštárkam. Jediní kto sa dostane do paneláku sú teda obyvatelia daného vchodu. To vám dáva takú istotu, že keď chcete použiť za vchodové dvere akékoľvek dvere nie rovno bezpečnostné, tak môžete. Pokojne si doprajte aj sklenené dvere.

door-1089560_1920

Zastávam taký názor, že kto chce sa vlámať do nejakého bytu alebo domu, tak si cestu nájde a vláme sa, hoci budete mať aj bezpečnostné dvere najvyššej kvality. Vždy sa nájdu experti, ktorí budú vedieť oklamať bezpečnostné zámky a poistky, takže rozmýšľať vždy tým smerom, aby sme mali v dome alebo byte bezpečne, sa nemusí vyplatiť. Je otázkou času, kedy zlodeji prídu na to ako sa dajú otvoriť aj tie najlepšie bezpečnostné dvere a nám môžu zostať len oči pre plač, keď si pomyslíme akú sumu sme za ne dali a úplne zbytočne. Preto si pokojne môžete dopriať aj elegantne vyzerajúce sklenené dvere, cez ktoré budete všetko vidieť a byť spokojný so svojím výberom. Kto by chcel, tak vás vykradne tak, či tak a dvere by ho určite nezastavili. Otázkou je, či by vám vôbec mali, čo ukradnúť.