Poradíme vám aké šperky prihodiť do kufra na letnú dovolenku

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde, no a na dovolenke chce predsa každá žena vyzerať perfektne. K dokonalému looku patria nepochybne aj šperky. Poradíme vám, aké si so sebou zbaliť a tiež to, ako ich správne nosiť.
Žena v plavkách sediaca pri bazéne so strieborným náramkom na ruke

Strieborné striebornejšie najstriebornejšie

Jednoznačnou voľbou je nepochybne striebro. Tento kov je ako stvorený na nosenie v lete, a preto by šperky z neho nemali chýbať ani vo vašom kufri. Pýtate sa prečo sú strieborné šperky tak letné? V prvom rade pôsobia veľmi ľahkým dojmom, a ten k letu neoddeliteľne patrí. Po druhé vyzerajú neodolateľne na opálenej pokožke. Ak sa do nich oprie slnko, žiara oslepí každého kto okolo vás prejde. No a v neposlednom rade ide o šperky, ktoré predsa len patria k tým lacnejším. Ak by ste ich teda stratili pri kúpaní v mori, alebo zapotrošili kufre na letisku, neutrpíte až takú ujmu.

Šik aj v plavkách

Šperky sa dokonale hodia aj k plavkám. Preto si ich na seba pekne navešajte aj k tomuto kúsku oblečenia. Platí však jedno pravidlo, že menej je viac, takže to so šperkmi na pláži príliš nepreháňajte. Navyše by vaše opálenie nebolo tak dokonalé. Bohato vám postačí jednoduchý strieborný náramok gameon.sk na zápästí, poprípade na nohe. Pri výbere tých vhodných šperkov na pláž, pozerajte aj na typ vašich plaviek. Ak nosíte napríklad bikiny s viazaním okolo krku, určite k nim nenoste náhrdelník.

detail stříbrného řetízku

Nebojte sa nezvyčajných kombinácií

Striebro je ideálnym kovom aj z ďalšieho dôvodu. Môžete ho totiž kombinovať s akýmikoľvek inými šperkmi. Niekdajšia „zakázaná“ kombinácia striebro – zlato, je dnes naopak tou najpopulárnejšou. Najlepšie vynikne vrstvenie, pri ktorom zvolíte vyvážený pomer oboch kovov. Strieborné šperky však dobré vyniknú aj spolu s kožou, drevom, alebo farebnými kamienkami. Na letnej dovolenke sa preto v ich výbere nemusíte žiadnym spôsobom obmedzovať.